mercredi 1 juin 2011

Vive les enfants!


Le 1er juin 2011


Mercredi. En Roumanie, on fête les enfants. Liviu a eu plein d’activités à l’école, Reli, la maîtresse de la III-e, a acheté du chocolat.
Donc, Vive les enfants!

Miercuri. În România, este ziua copilului. Liviu a avut un plus de activităţi la şcoală, Reli, învăţătoarea, a cumpărat o sacoşă de ciocolată. Prin urmare: Trăiască toţi copiii!

                                 
                
   

        

3 commentaires:

  1. Copiii şi florile! Frumoasă asociere...A1

    RépondreSupprimer
  2. Aş fi găsit nişte fotografii chiar la copii, dar mi s-a părut mult prea complicat...Mă bucur că te opreşti pe la mine. Merci.

    RépondreSupprimer

Une histoire vraie

    22.06.2026 Lundi.Ce soir nous avons vu un beau film!!! Moi, j' étais un peu fatiguéé. Une nageuse americaine de 65 ans rêvait à un...