Le 8 septembre 2011
Jeudi. Jour férié, S-te Marie. Bonne fête
À toutes les Maries!
Joi. Sărbătoare, S-tă Mărie! La mulţi ani tuturor Mariilor!
Sîmbătă. Ziua de azi, nici nu ştiu cum s-a dus, cu tot felul de treburi, cu bucătăria, cu o plimbare pînă la mătuşa Mărioara, mătuşa Aneimaria, unde ne-am dus pe jos şi ne-am întors cu maşina. Tînărul care ne-a adus vine la Mărioara de vreo 4 ani. De fapt şi-a petrecut o parte a copilăriei aici, la Arieşeni, părinţii lui lucrau la restaurantul Complexului turistic, la Camping, cum îi ziceau oamenii.22.06.2026 Lundi.Ce soir nous avons vu un beau film!!! Moi, j' étais un peu fatiguéé. Une nageuse americaine de 65 ans rêvait à un...